Датчики респираторної активності - датчики дихання (датчики ДХ)

Датчики дихання призначені для реєстрації динаміки у показниках респіраторної активності (легеневого дихання): частоти і глибини як грудного, так і діафрагмального дихання людини, яке може бути як автоматичним (несвідомим), так і свідомо контрольованим.

Датчик грудного дихання призначений для реєстрації змін тонусу міжреберних м'язів і повинен розташовуватися у верхній частині грудей на рівні 2-3 міжребер'я.

Датчик черевного дихання призначений для реєстрації зміни тонусу діафрагми, отже, він повинен розташовуватися в нижній частині грудей на рівні 7-8 міжребер'я.

Конструктивні особливості датчика ДХ

В поліграфі Рубікон:

  • Застосовуються два конструктивно ідентичних датчики:
    • грудного ("верхнього") дихання (маркування "В" або "ВДХ");
    • черевного ("нижнього") дихання (маркування "Н" або "НДХ").
  • Коефіцієнт посилення 500.
  • Автоматична і ручна корекція посилення 1 - 64.
  • Тип датчика - пневматичний сильфон.
  • Корпус датчика складається з трубки діаметром 2,1 - 2,7 см, довжиною 20 см (у вільному стані) - 25 см (в розтягнутому стані), виготовленої з армованого екологічно чистого силікону. Торці трубки містять фіксатори, виготовлені з екологічного фотополімерного пластику. Всі кріпильні компоненти виготовлені з нержавіючої сталі.
  • Повітропровід датчика у вигляді силіконової трубки довжиною 125 см (15 см + 110 см). Еластичність матеріалу повітропроводу дозволяє проводити фіксацію на конекторі блоку збору і обробки даних без застосування спеціалізованих кріплень.
  • Фіксатор датчика у вигляді кулькового ланцюжка довжиною 125 см, виготовленого з нікельованої латуні. Датчик додатково комплектується аналогічним кульковим ланцюжком - подовжувачем довжиною 25 сантиметрів з перехідником.

Примітка: Для зменшення дискомфорту, викликаного тиском кульковою ланцюжка в пахвових западинах, кожен датчик за запитом може бути укомплектований двома силіконовими трубками довжиною 25 см, які повинні одягатися на кульковий ланцюжок.

Специфіка застосування датчика ДХ

ЧАСТОТА дихання - зміна кількості дихальних циклів (вдих - видих) в одиницю часу.

ГЛИБИНА дихання - зміна амплітуди дихальних циклів (поступове або сформоване).

ЗАТРИМКА дихання - на вдиху або на видиху, а також одночасно як на вдиху, так і на видиху.

СПІВВІДНОШЕННЯ часу вдиху і часу видиху.

ЗСУВ базової лінії (вгору - вниз).