Датчики фотоплетизмограми (датчики ФПГ)

Фотоплетизмограма (ФПГ) - метод реєстрації кров'яного потоку з використанням джерела інфрачервоного випромінювання і фоторезистора. Фоторезистор змінює опір залежно від кількості поглиненого світла. Чим більше кров'яний потік, тим менше світла поглинається тканинами організму, отже, більше світла приходить на фоторезистор. Фотоплетизмограма дозволяє вимірювати об'ємний пульс крові, викликаний періодичною зміною кров’яного об’єму при кожному ударі серця, частоту серцебиття, варіабельність серцевого ритму.

Конструктивні особливості датчика ФПГ

У поліграфі Рубікон:

  • Периферична серцево-судинна активність реєструється з долонної поверхні шкіри за допомогою датчика "ФПГ" (маркування "Ф" або "ФПГ");
  • Тип датчика - фотоелектричний;
  • Коефіцієнт посилення - 500;
  • Автоматична і ручна корекція посилення в діапазоні 1 - 64;
  • Датчик складається з фотополімерного корпусу із увігнутою контактною поверхнею, на якій є два отвори для інфрачервоного випромінювача і фоторезистора. У корпусі датчика розташована друкована плата, яка забезпечує якість і надійність роботи, а також можливість зміни рівня сигналу відповідно до запиту користувача;
  • Датчик розміщується, як правило, на долонній поверхні будь-якої фаланги одного з пальців. Фіксація датчика здійснюється за допомогою двосторонніх липучок типу Velcro довжиною 15 сантиметрів.

Специфіка застосування датчика ФПГ

ЧАСТОТА серцевих скорочень - визначається за кількістю циклів скорочення - розслаблення (почастішання – зменшення частоти).

АМПЛИТУДА - показник зміни тонусу судинної стінки артеріол (збільшення - зменшення по вертикалі).

ЗСУВ базової лінії (по вертикалі) - характеризує інтенсивність активації і балансу процесів напруги - розслаблення.

ДИКРОТИЧНИЙ ЗУБЕЦЬ - диференціюючими ознаками є місце розташування зубця (-ів) на дикроті, кількість та якість зубців.

Примітка

У випадках зниження діапазону зсуву базової лінії в ході проведення досліджень необхідно зменшити щільність фіксації датчика ФПГ на пальці.

показники датчика фотоплетизмограмної реакції