Датчики шкірно-гальванічної реакції (датчики ШГР)

Електрична активність шкіри (ЕАШ) раніше іменувалася як шкірно-гальванічна реакція (ШГР). По суті ж ШГР є біоелектричною реакцією, що засвідчує показники активності вегетативної нервової системи (ВНС). Процес потовиділення, призначений для терморегуляції організму, проявляється при зміні рівня психо-емоційної напруги. В силу того, що активність ВНС не підвладна свідомого коригування, показання датчика електричної активності шкіри відносять до високого рівня достовірності.

Конструктивні особливості датчика ШГР

У поліграфі Рубікон:

 • ЕАШ реєструється з поверхні шкіри біполярними неполяризуючимися електродами за допомогою датчика "ШГР" (маркування "К" або "КГР").
 • Застосовано метод Фере із накладанням зовнішнього струму (екзосоматичний метод), показниками якого вважається провідність шкіри (ПШ) і опір шкіри (СШ).
 • Струм у колі вимірювання - 2 мкА.
 • Робочий діапазон виміру від 2 до 1500 кОм.
 • Датчик містить два багаторазових електрода для розміщення на різних фалангах пальців рук. Можливе розміщення електродів на долонній поверхні. З цією метою датчик додатково комплектується двосторонніми липучками - подовжувачами типу Velcro довжиною 25 сантиметрів.
 • Використовуються два типи електродів з однаковою площею і діаметром закруглення:
  1. латунна основа з 24-каратним посрібненням контактної поверхні товщиною 25 мікрон;
  2. основа з нержавіючої сталі з 24-каратним золоченням контактної поверхні товщиною 25 мікрон.

Специфіка застосування датчика ШГР

ПРОВІДНІСТЬ шкіри - так звана "швидка", "фазична" складова, що характеризує фазу відповідного реагування центральної нервової системи на ситуаційний подразник (питання-стимул) і протікає в перебігу від 2-3 до 7-8 секунд (залежно від типу реактивності людини )..

У програмному забезпеченні провідність шкіри (ПШ) представлена ??в графічному вигляді з частотою вимірювання показника не менше 16 разів на секунду. Показання ПШ прийнято інтерпретувати таким чином:

 • позитивна частина амплітуди як ступінь значущості і величина реакції на новизну;
 • негативна частина амплітуди як ступінь функціонального резерву для проведення процедури дослідження.
показники датчика шкірно-гальванічної реакції

ОПІР шкіри - так звана "повільна", "тонічна" складова, що характеризує тонус психо-емоційної напруги і змінюється в протягом 2-3 хвилин (в залежності від ступеня значимості аспекту / теми / умов дослідження).

У програмному забезпеченні опір шкіри (ОШ) представлено в цифровому вигляді з частотою вимірювання показника не менше 1 разу на секунду. Показання ОШ прийнято інтерпретувати таким чином:

 • як рівень оптимальності психо-емоційної напруги для проведення дослідження (за величиною цифрових значень);
 • як ступінь значущості питання-стимулу (за змінами усереднених цифрових значень в період фізіологічного реагування).

Примітка із роботи датчика ШГР:

 • Показання ОШ "2048" свідчать про неякісне підключенні датчика до блоку збору і обробки даних або про те, що датчик не працездатний.
 • Цифрові значення ОШ зі знаком мінус свідчать про надмірну психо-емоційну напругу людини або про інверсії показань реєстраційного каналу (спосіб усунення явища інверсії представлений в інструкції користувача).